XRP’de Yükseliş Yüzde 70’i Geçti

Kripto para sektörü, Ripple ile SEC arasında süregelen davada çıkan özet kararın ardından XRP’nin yükselişine odaklandı. Ripple’ın yerel token’ı XRP, özet kararın çıkmasının ardından ralliye başladı ve yüzde 70’i aşkın bir yükseliş yaşadı.

Kripto para sektöründe gözler bir süredir Ripple ile SEC davasındaydı. Daha önceki haber akışları davadaki sonucun Ripple yönüne kaydığını gösterse de, bugünkü özet kararla birlikte davanın Ripple aleyhine olacağı bir nevi kesinleşmiş oldu. Ancak yargıcın özet kararı, SEC’in iddialarının tamamını çürütmeye de yetti.

YouTube video

Yargıcın özet kararının ardından XRP yükseliş rüzgarını arkasına aldı ve yüzde 30’u aşkın bir ralli yaşadı. Güne 0,46 dolar seviyesinden başlayan XRP, haberin etkisiyle birlikte CoinGecko verilerine göre yüzde 72,8 yükselerek 0,81 dolar seviyesinden işlem görmeye başladı.

Ripple twitter hesabından yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi; “Ripple aslında kazandığı bu zaferi tüm sektör adına kazandı ve regülasyonları yendi.”

XRP, grafikte de görüldüğü gibi bir destek noktasında seyrine devam ediyordu. Topluluk, Ripple’ın SEC davasındaki kararını bekliyordu. Bu beklenti, bugünkü Ripple aleyhine çıkan kararın ardından bir üst direnç noktasını da kırarak yükselmesine olanak sağladı.