Ripple’ın Kısmi Zaferi, Kripto Para Fiyatlarını Yükseltiyor

Ripple fiyatı uçtu, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile süren hukuk mücadelesinde ripple davayı kısmi bir zafer ile kazandı. Perşembe günkü mahkeme kararı, Bitcoin ve diğer önemli dijital varlıkların fiyatını önemli ölçüde yükseltti.

YouTube video

Piyasa değeri en yüksek kripto para birimi olan Bitcoin, son 24 saatte yüzde 3.2 artarak 31,328 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in değeri, son üç haftada genellikle 30,000 ile 31,000 dolar arasında seyretmişti. Ancak Ripple’ın mahkeme kararı, bu trendi değiştirdi.

Bir ABD hakimi, XRP tokenlerinin satışının yatırım kontratı oluşturmadığına karar verdi. Bu karar, XRP’nin değerini ciddi şekilde yükseltti. XRP, bir noktada yüzde 96 oranında değer kazanarak 93.6 sentten işlem gördü. Bu, XRP’nin Mart 2022’den bu yana gördüğü en yüksek seviye.

Şu anda XRP, 74 sentten işlem görüyor. Bu, son fiyat hareketinden bu yana yüzde 73’ten fazla bir artış anlamına geliyor. XRP, hızlı ve ucuz ödemeleri kolaylaştırmayı amaçlayan, açık kaynaklı bir blockchain olan XRP Ledger’ın yerel kripto parasıdır. XRP Yorum, XRP Analiz konularında bizi ve güncel bloglarımızı takip edebilirsiniz.