Faiz Düşerse Ne Olur

faiz düşerse ne olur

Faiz Oranı Düşmesi Ne Demek?

Merkez bankası faiz oranlarını düşürürse, banka borç verme oranları da düşecektir. Banka faiz oranlarının düşmesi, vatandaşların daha kolay ve daha düşük maliyetle borçlanabileceği anlamına gelecektir. Faiz oranlarının düşmesi yatırımların artmasına ve ekonomide çarkların daha sağlıklı dönmesine yol açacaktır. Faiz oranları düştüğünde tüketim artar ve tasarruflar azalır.

YouTube video

Faiz Oranları Ne Olacak?

Faiz oranları artırılırsa tüketim düşecek, ancak tasarrufların artması beklenmektedir. Sonuç olarak kaynaklar artar ve yatırım için finansman bulmak kolaylaşır. Tüketim azaldıkça enflasyon düşerken, olumsuz yönlerden biri de faiz oranları arttıkça yatırım maliyetinin artmasıdır.

Sorumluluk Reddi

Koindolu.com'daki makaleler ve gönderiler yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Bitcoin ve kripto para birimleri riskli yatırımlardır ve bunlara yatırım yapmadan önce kendi durum tespitinizi ve araştırmanızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparken paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz! Transferlerinizin ve işlemlerinizin riskinin size ait olduğunu ve her türlü kayıptan sizin sorumlu olduğunuzu unutmayın.
Koindolu.com, kripto para birimlerinin veya dijital varlıkların satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmediği gibi Koindolu.com bir yatırım danışmanı da değildir.
Bu nedenle, Koindolu.com ve bu web sitesindeki makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu makaledeki şirketler, varlıklar veya hizmetlerle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.  
telefona kaydetme isimleri