Pilea Çiçeği Anlamı Nedir?

Pilea, ısırgan otu ailesinden çok dayanıklı ve uzun ömürlü bir bitkidir. Anavatanı Çin olan bu bitki Himalayalar’da doğal olarak yetişir. Yaprakları madeni paraya benzediği için Çin para çiçeği veya Çin para ağacı olarak da bilinir.

YouTube video

Çin Para Çiçeği Nedir?

Pilea Çiçeği Anlamı Kolayca çoğaltılabilen Pilea çiçeği, paylaşılarak büyüyen verimli bir bitkidir. Çin’de yetiştirildiği için Çin para çiçeği olarak da bilinir.

Para Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?

Para çiçeği genellikle nemli toprağı sever. Para çiçeğini haftada bir kez sulamak yeterlidir. Para ağacı (Crassula Ovata) çiçek açmak için aydınlık bir ortama ihtiyaç duyar. Aynı zamanda bu bitkinin çiçek açması için en az 4 yaşında olması gerekir.

Para Çiçeğinin Adı Nedir?

Bolluk ve bereketin sembolü olan para çiçeği birçok bitki severin ilgisini çekmektedir. Pachira para çiçeği olarak da bilinen bitki, Çince, Japonca ve Crassula isimleriyle de biliniyor.

Para Çiçeği Para Getirir Mi?

Bulunduğu ortama şans ve para getirdiğine inanılan Crassula çiçeği, halk arasında yaygın olarak para çiçeği ve bereket çiçeği olarak bilinir. Bazı bölgelerde yeşim çiçeği ve mücevher çiçeği olarak da bilinmektedir. Adından da anlaşılacağı gibi bu çiçeğin bulunduğu ortama iyi şans ve para getireceğine inanılır.

Para Ağacı Nasıl Bir Çiçek?

Para ağacı sukulentler ailesine aittir. Diğer bitki türlerine kıyasla para ağacı çiçeksiz ve meyvesiz bir saksı bitkisidir. Yaygın olarak şanslı bitki olarak kabul edilen bu bitkinin eve mutluluk ve bolluk enerjisi verdiğine inanılır.

Çin Para Çiçeği Para Getirir Mi?

Peki para çiçeği gerçekten refah getirir mi? Feng Shui felsefesine göre bu bitkiyi evinde yetiştiren insanlar refah ve iyi şans yolunda ilerliyor. Geçmişten günümüze bu bitkiyle ilişkilendirilen güzel bir ritüel de var. Bereket çiçeğinin toprağına para koymanın ev sahibine para ve refah getireceğine inanılır.

Çin Para Ağacı Ne Kadar Büyür?

Çin para çiçeğinin gelişmiş formu 30 cm ve bazen 40 cm yüksekliğe kadar büyür. Şekilsiz dalları gövdeden dikkatlice ayırarak, bitkinin merkezinden gelen küçük yaprakların gelişimini kontrol edebilirsiniz.

Çin Para Çiçeğine Nasıl Bakılır?

Çok fazla su istemeyen Pilea çiçekleri kışın iki haftada bir sulanmalıdır. Yaz aylarında toprak kuruduğunda yeterlidir. Verdiğiniz suyun oda sıcaklığında olması çok önemlidir. Çok sıcak ya da soğuk su kullanırsanız bitkiniz ölebilir.

Gerçek Para Çiçeği Hangisi?

Genellikle yeşim bitkisi, şans bitkisi, para bitkisi veya para ağacı olarak bilinen Crassula ovata, Güney Afrika ve Mozambik’in KwaZulu-Natal ve Eastern Cape eyaletlerine özgü küçük pembe veya beyaz çiçekleri olan etli bir bitkidir; bir ev bitkisi olarak dünya çapında yaygındır.

Para Çiçeği Evde Nereye Konur?

Peki bereket çiçeği evin neresine yerleştirilmeli? Feng Shui felsefesine göre, bereket çiçeği evin girişinin sağ tarafına, daima kuzeye bakacak şekilde yerleştirilmelidir. Ayrıca, diğer birçok çiçek gibi bereket çiçeğinin de gün ışığına ihtiyacı vardır. Bu nedenle, bu bitkiyi evin en aydınlık ve en güneşli bölümüne yerleştirmenizi öneririz.

Para Ağacı Para Getirir Mi?

Feng Shui’ye göre, evinde Crassula bitkisi olan kişinin yolları zenginlik ve iyi şansa yol açar ve bitkinin toprağına bozuk para koymak hane sahibine para ve zenginlik getirir.

Para Para Çiçeği Nasıl Çoğaltılır?

Çoğaltılması çok kolay olan saksı çiçeklerinden biri olan para çiçeği, saksıdaki kalın köklerinin yanında küçük fideler oluşturarak çoğalmaya başlar. Fideler yeterince büyüdüğünde onları köklerinden kesmeniz ve yeni bir saksıya koymanız gerekir. Böylece çoğaltma işlemi tamamlanmış olur.