Alacağın Likit Olması Ne Demek

alacağın likit olması ne demek

Alacağın Likit Ve Muayyen Olması Ne Demek?

Genel bir terim olarak “likit alacak”, “tutarı belli, bilinen ve hesaplanabilen alacak” anlamına gelmektedir.

Işçilik Alacakları Likit Midir?

Somut olayda, çalışanın kıdemi ve maaşı gibi hesaplama unsurları işveren tarafından bilindiğinden veya belirlenebildiğinden, talebin likit olmadığı söylenemez.

Icra Inkâr Tazminatı Hangi Hallerde Istenir?

Başka bir deyişle, icra inkar tazminatı sadece ilamsız icra takiplerinde uygulanabilir. Ret tazminatı alabilmek için “geçerli” bir “ilamsız icra takibi” yapılmış olması, borçlunun itirazı üzerine takibin durmuş olması ve bunun üzerine alacaklının “süresinde” itirazın iptali davası açmış olması gerekmektedir.

Davalı Icra Inkar Tazminatı Isteyebilir Mi?

Tenfizin reddine ilişkin bir karar verilebilmesi için tarafların bunu açıkça talep etmesi gerekir. Talep edilmemesi halinde mahkeme re’sen tenfizin reddine karar veremez.

Sorumluluk Reddi

Koindolu.com'daki makaleler ve gönderiler yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Bitcoin ve kripto para birimleri riskli yatırımlardır ve bunlara yatırım yapmadan önce kendi durum tespitinizi ve araştırmanızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparken paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz! Transferlerinizin ve işlemlerinizin riskinin size ait olduğunu ve her türlü kayıptan sizin sorumlu olduğunuzu unutmayın.
Koindolu.com, kripto para birimlerinin veya dijital varlıkların satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmediği gibi Koindolu.com bir yatırım danışmanı da değildir.
Bu nedenle, Koindolu.com ve bu web sitesindeki makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu makaledeki şirketler, varlıklar veya hizmetlerle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.